brand
guitar-pick

První krůčky malého kytaristy

Když někdo začíná s kytarou - pro děti to platí dvojnásob - musí se v kytarovém světě trochu zorientovat. To nemusí být pro každého jednoduché, proto jsme vytvořili seznam nejdůležitějších věcí, které na začínajícího kytaristu čekají. Pomůže vám s výběrem dětské kytary, volbou vhodné výuky, řekne vám, kde najít další užitečné informace a na co se zaměřit.

Výběr kytary

Výběr kytary je jednou z nejdůležitějších věcí vůbec. Podrobně se tomuto tématu věnujeme v článku Jak vybrat dětskou kytaru. Kytara musí odrážet potřeby dítěte ve všech směrech, rozhodující faktory proto jsou:

  • typ kytary
  • velikost kytary
  • cena a kvalita kytary

S výběrem kytary není dobré spěchat, raději všechno pečlivě promyslete a pokud máte možnost, vždy se poraďte s někým, kdo tomu rozumí (známý nebo prodejce).

Výuka kytary

Pro kytarové začátky je vždy nejlepši nějaké vedení, ne každý je typem samouk a správné vedení ušetří spoustu času. Jaké jsou možnosti?

Ve všech uvedených možnostech dbejte na dobré reference a vybranou variantu dobře prověřte.

Další materiály a informace

I pokud má dítě dobré vedení, je vždy dobré, pokud získává informace z dalších zdrojů. Nejlepší je souhra s dalšími spoluhráči v podobě kapely nebo nějakého orchestru. To je ale spíš pro pokročilejší hráče. Co tedy může dítě udělat samo?

  • Hledat a učit se písničky - existuje spousta zpěvníků jak tištěných, tak online. Právě na oblíbených písničkách se toho začínající kytarista naučí nejvíc. Písničkám pro začátečníky je věnován náš článek Písničky na kytaru.
  • Učit se nové akordy - akordy jsou základní složkou hudby. Podrobně se jim věnuje náš partnerský web akordiky.cz.
  • Sledovat různé zdroje - ať už to jsou zmíněné kytarové lekce online nebo třeba kanály různých influencerů, kteří na kytaru hrají.
  • Poslouchat hudbu - kolem nás je spousta muziky, která stojí za poslechnutí. Pro mladého kytaristu je velmi podstatné, aby byl obklopen hudbou.