brand
guitar-pick

Písničky na kytaru

Žádný mladý kytarista se neobejde bez zásoby písniček, které může začít hrát. Naučí se na nich první akordy, základní rytmy a hudební formy. Existuje řada míst, kde písničky s akordy a textem najít. Určitě jste narazili základní rytmy a hudební formy. Existuje řada míst, kde písničky s akordy a textem najít. Určitě jste narazili na klasické zpěvníky Já písnička, ty jsou kvalitní a jejich koupí nic nezkazíte, jsou snadno přenosné a nepotřebujete k nim nic dalšího (kromě kytary).

Další, trochu vylepšenou variantou, jsou online zpěvníky. Ty umožňují vyhledávat, transponovat, ukládat písničky a mnoho dalšího. Zde doporučujeme jeden z našich partnerských webů spisnickou.cz, kde je přímo kategorie písniček pro začátečníky, ve které najdete spoustu jednoduchých písniček s pár akordy.

Písničky na kytaru pro naprosté začátečníky

Pro začátečníky jsou určeny většinou písničky s menším počtem akordů v klidnějším tempu. Oblíbené jsou tyto:

Akordy na kytaru

Akordy jsou základní stavební prvek hudby a proto na ně narazíte při hře na kytaru doslova na každém kroku. Řada zpěvníků se výukou akordů nezabývá a ani je nijak nevysvětluje, v jiných jsou základní akordy uvedeny. Každý akord lze na kytaře zahrát různými způsoby, vyznat se v akordech není úplně snadné.

Pro vysvětlení všech potřebných akordů doporučujeme další z našich partnerských webů akordiky.cz. Zde najdete vše od jednoduchých akordů po ty složitější. Na začátek uvádíme základní sadu akordů i zde: